KRONOLOJİ

1995 yılında Gümrük müşavirliği faaliyeti ile sektöre giren Nokta Lojsitik bu faaliyetini 2001 yılına kadar başarı ile sürdürmüştür.
2001 yılında Gümrükleme Faaliyetini bırakarak Mersin’de ilk özel Gümrüklü Genel Antrepo işletmeciliğine başlamıştır.
Şu anda Mersin’de yaklaşık 135.000 m2 alan üzerinde Gümrüklü-Gümrüksüz Kapalı-Açık Antrepo, işletmektedir. Malların elleçlenmesi için gerekli ve yeterli makine parkı oluşturulmuştur. (forklift, rampa, konveyör bant vb).
2002 yılında Lojistik sektörünün Nakliye işkolunda faaliyete başlayan Nokta Lojistik, kısa sürede özmal Çekici filosunu oluşturan Nokta Jojistik Proje bazlı ve/veya parsiyel şeklinde Yurtiçi ve Yurt dışı nakliye hizmeti vermektedir.
2005 yılında serbest dolaşımdaki (ithal edilmemiş) ikinci el konteyner alım satım işine başlayan Nokta Lojistik bu işte kısa sürede Türkiye çapında önemli bir pazar payı elde etmiştir.
2006 yılında forwarder olarak Denizyolu taşımacılığı faaliyetine başlayan Nokta Lojistik, dünyanın önemli ticaret merkezlerindeki çözüm ortakları aracılığı ile en uygun, en güvenli ve en hızlı deniz yolu taşımacığı hizmetini vermektedir.
2007 yılında antrepo işletmeciliğinin yanısıra Konteyner terminali hizmeti vermeye de başlamıştır. Bunun için iki adet 40 tonluk dolu konteyner istifleme makinesi (KALMAR) alarak gerekli altyapıyı oluşturmuştur.
2008 yılında demiryolu taşımacılığı ile ilgili proje çalışmalarına başlayan Nokta Lojistik bir yandan altyapı yatırımlarını sürdürmekte diğer yandan bu iş kolunda proje bazlı yük taşımaktadır.

  • Nokta Lojistik  olarak faaliyetlerimiz  depolama, terminal hizmetleri, kara, demir ve deniz yoluna ek olarak inter model kombine proje taşımacılık hizmetleriyle ulusal ve uluslararası pazarlarda hizmetlerimizi gerçekleştirmekteyiz.
  •        Ağırlıkla servis verdiğimiz müşterilerimiz direkt mal sahibi, sanayicilerle birlikte son dönemde değişen tedarik zincirindeki süreçlerle beraber direkt global konteyner taşımacılığı yapan hatlar ve lojistik servis sağlayıcılarla da kontratlı alt tedarikçi hizmetleri sağlamaktayız.
  •        Hizmet anlayışımız güçlü finansal pozisyonumuzla; kendi özmal  depolarımız, ekipmanlarımız ve araç filolarımızı deneyimli personelimizin gücüyle birleştirerek servisi direkt olarak organize eden, sağlayan ve çözüm üreten bakış açısıyla gerçekleşmektedir.

GÜMRÜKLÜ

0
KAPALI SAHA
0
YARI AÇIK
0
AÇIK

GÜMRÜKSÜZ

0
KAPALI
0
YARI AÇIK VE AÇIK SAHA
0
KONTEYNER TERMİNALİ