DENİZYOLU TAŞIMACILIĞI

Liner Agency (Hat Acenteliği) ve NVOCC / FFWD (Forwarder) olarak; İstanbul, Mersin ve İzmir limanlarında yerleşik ofislerimiz ve depolarımız ile servis sunmaktayız. Acenteliğini yapmakta olduğu Altun Logistics(NVOCC), Empros Lines (Açık & Dökme Yük) ve MTS Container Lines (Konteyner Servisi) ile Türkiye’den dünyanın çeşitli noktalarına ve dünyanın çeşitli noktalarından Türkiye’ye konteyner ve açık yük taşımacılığı hizmeti vermekteyiz.

NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carriers):

Mısır merkezli MESCO firmasının iştiraki olan MTS Container Lines’ın Türkiye acentesi olarak İspanya, Mısır ve Türkiye arasında DİREKT SERVİS konteyner taşımacılığı yapmaktayız.

Senelik ortalama 12,000 TEU işlem hacmine sahip olan Nokta Gemi Acenteliği her sene hacmini arttırarak Türkiye’de ilk 5 arasında yer almayı hedeflemektedir.

Açık ve Dökme Yük Acenteliği:

Firmamız, 2007 senesi itibariyle, Genel Kargo taşımacılığında asırlık tecrübesi ile bilinen Empros Lines / Greece firmasının Mersin Acentesi olarak faaliyetlerine gemi acenteliğini de eklemiştir.

1914 yılında kurulan Empros Lines, günümüzdeki anlamıyla düzenli hat taşımacılığına 1950 senesinde başlamıştır. Servis ağını ve filosunu her geçen yıl arttıran armatörümüz, günümüzde Kuzey Avrupa’dan direkt Türkiye, Yunanistan, Cezayir, Libya, Mısır, Suriye ve Batı Afrika’ya düzenli seferler yapmaktadır.

Antwerp Limanı’ndan her 20 günde bir düzenli olarak kalkan ve yaklaşık 16–18 günlük süre sonunda, Mersin Limanı’na uğrayan gemilerimiz ile her çeşit dökme ve açık yüklerinize hizmet vermekten memnuniyet duyarız.